جایزه ملی محیط زیست فرصتی تشویقی در توسعه دانش محیط زیست  است

جایزه ملی محیط زیست فرصتی تشویقی در توسعه دانش محیط زیست است

رییس بهره برداری شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد با بیان اینکه دو پروژه محیط زیستی را در این پالایشگاه به انجام رساندیم، گفت: تاثیر برگزاری رویداد جایزه ملی محیط زیست جنبه ترغیبی داشته و باعث الگو سازی اقدامات شاخص و اثرگذار در حوزه محیط زیست می شود.
به گزارش دبیرخانه سیزدهمین جایزه ملی محیط زیست، سید اسماعیل قادری به عنوان نماینده اعزامی از سوی پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد استان خراسان رضوی برای دریافت تندیس رتبه اول سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست در بخش موسسات عمومی و سازمان های دولتی با اشاره به اینکه این مجموعه در شمال شرقی ترین نقطه ایران قرار دارد، اظهار داشت: ماموریت ما در این پالایشگاه تولید انرژی پاک و عرضه آن به هموطنان است و بر همین اساس دو پروژه شاخص در حوزه محیط زیست را به انجام رسانده ایم.
وی با بیان اینکه اولین پروژه محیط زیستی این مجموعه زیروفلرینگ بوده است، افزود: بر اساس طراحی پالایشگاه، 28 هزار متر مکعب در ساعت باید فلر وارد فرآیند تولید گاز می شد اما با طراحی جدید و بهینه سازی فرآیندها که توسط متخصصان این پالایشگاه انجام شد این عدد به 1500 متر مکعب در ساعت رسید.
قادری با اشاره به اینکه پروژه دوم این مجموعه تغلیظ گاز اسیدی است، اظهار داشت: این پروژه همسو با اهداف راهبردی اقتصادی و محیط زیستی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد و به ‌منظور بهبود عملکرد واحدهای بازیافت گوگرد است.
نماینده رتبه اول سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست در بخش موسسات عمومی و سازمان های دولتی در ادامه به دستاوردهای این پروژه اشاره و تصریح کرد: افزایش۱۱ هزار تن تولید گوگرد در سال، کاهش انتشار دی‌اکسید گوگرد تا ۲۲ هزار تن در سال، کاهش مصرف کاتالیست و کاهش مصرف سوخت تا ۱۴ میلیون مترمکعب در سال از مزایای این پروژه است.
رییس بهره برداری شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد با بیان اینکه از مزایای آینده این پروژه ضمن آلودگی محیط زیستی کمتر، امکان فروش گاز دی‌اکسیدکربن بازیافت‌شده به شرکت‌های متقاضی برای تبدیل به فرآورده‌های با ارزش افزوده بالاتر است، خاطرنشان کرد: خوشحالیم که در این مجموعه پروژه های کاملا همسو با محیط زیست را به انجام رساندیم و توانستیم رتبه اول در بخش موسسات عمومی و سازمان های دولتی را کسب کنیم.
قادری در پایان، برگزاری جایزه ملی محیط زیست را ابزار فرهنگسازی و فرصتی تشویقی در توسعه دانش محیط زیست عنوان کرد و گفت: تاثیر برگزاری این رویداد ها هم جنبه ترغیبی داشته و باعث الگو سازی اقدامات شاخص در حوزه محیط زیست می شود.
گفتنی است: در آیین اختتامیه سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست از میان 3 رتبه اول این دوره، تندیس و لوح تقدیر رتبه برتر در بخش موسسات عمومی و سازمان های دولتی به شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد به مدیرعاملی یحیی فیضی اهداء شد.
بيشتر