نسل آینده کشور باید فعال محیط زیست باشد

رتبه اول سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست:

نسل آینده کشور باید فعال محیط زیست باشد

دبیر انجمن میراث پریشان کازرون و رتبه اول سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست در بخش سازمان های مردم نهاد با بیان اینکه تلاش کرده ایم تا ایده ها و تجربیاتمان را به سایر استان ها و نقاط دیگر کشور منتقل کنیم، گفت:50 کودک و نوجوان را به صورت مستمر از سال 94 آموزش محیط زیستی می دهیم.
به گزارش دبیرخانه سیزدهمین جایزه ملی محیط زیست، محمد جواد سیاح پور با اشاره به اینکه انجمن میراث پریشان کازرون از سال 93 تاسیس شده و فعالیت محیط زیستی خود را آغاز کرده است، اظهار داشت: فعالان این انجمن، ساحل نشین تالاب پریشان بوده و همواره تلاش کرده ضمن الگو سازی در حوزه حفاظت محیط زیست، در خصوص آموزش کودک و نوجوان و تربیت نسلی کوشا و حساس نسبت به مسائل محیط زیستی قدم بردارد.
وی با بیان اینکه شعار ما در انجمن میراث پریشان کازرون این بوده که نسل آینده کشور باید فعال محیط زیست باشد، افزود: دو طرح محیط زیستی جوانه های پریشان و یاوران پریشان را اجرا کرده ایم و در این دو طرح 50 کودک و نوجوان به صورت مستمر از سال 94 آموزش محیط زیستی می بینند تا به عنوان فعالان و حافظان محیط زیست برای تربیت نسل های بعدی آماده و مهیا شوند.
سیاح پور در ادامه با اشاره به اینکه ایده ها و خلاقیت های این انجمن محدود به تالاب پریشان نبوده و تلاش کرده ایم تا ایده ها و تجربیاتمان را به سایر استان ها و نقاط دیگر کشور منتقل کنیم و مصادیق و مستندات این فعالیت ها نیز به دبیرخانه سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست ارسال شده، تصریح کرد: امروزه این انجمن علیرغم اینکه یک تشکل شهرستانی است در سطح استان نیز فعالیت گسترده ای دارد.
دبیر انجمن میراث پریشان کازرون در خصوص تاثیر جایزه ملی محیط زیست و سایر برنامه های فرهنگی مشابه در بهبود وضعیت محیط زیست کشور گفت: به باور من بزرگترین آورده جایزه ملی محیط زیست الگوسازی اقدامات و تجربیات شاخص و موفق برای سایر گروه های فعال محیط زیستی بوده و این می تواند در آینده نقش بسزای در ارتقای شاخص های محیط زیستی داشته باشد.
سیاح پوردر پایان خاطرنشان کرد:این انجمن فعالترین سیپاسنتر ایران را در کنار تالاب خشکیده پریشان داشته و الگو های جدید از فعالیت های آموزشی و تسهیل گری جامعه محلی را در این منطقه ایجاد کرده است.
این گزارش می افزاید: آیین اختتامیه سیزدهمین دوره جایزه ملی محیط زیست روز گذشته 18 مهرماه با معرفی نفرات برتر در 6 محور در سالن همایش های شهدای محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
بيشتر